Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu marzy się skrócenie czasu porannych przygotowań. Bardzo lubię hasło, które już nie jednokrotnie padło po wykonanym zabiegu „ to jest cudowne wstaje rano i mam twarz”.

Chciałabym jednak napisać kilka słów o samym zabiegu na czym polega i jak się do niego przygotować. Zacznę od tego, że dobrze wykonana brew to taka, która wygląda jak najbardziej naturalnie , która swoją intensywnością nie będzie zwracała uwagi osób trzecich.

Każdą wizytę zaczynam od:

  • Rzetelnego wywiadu , objaśnienia krok po kroku zabiegu, gojenia i efektu końcowego.
  • Rysunku wstępnego (dopiero po jego akceptacji przechodzę do działania ).
  • Doboru odpowiedniego pigmentu.
  • Specjalną maszyną wprowadzam pigment w płytkie warstwy skóry. Moim zdaniem makijaż nie powinien być pigmentowany zbyt głęboko dałby on wtedy efekt tatuażu, a tego przecież nie chcemy. Zmieniają się trendy, dostępne techniki i nasze rysy twarzy, warto mieć wtedy możliwość korekty makijażu.

Należy pamiętać, że ostateczny efekt zależy od wielu czynników, tak samo  nie ma jednej odpowiedzi na pytanie jak długo utrzyma się zadowalający efekt. W dniu zabiegu brwi będą miały ciemniejszy i mocniejszy efekt , po wyłuszczeniu naskórka po ok 28 dniach efekt rozjaśni się o ok 40-50% , trzeba o tym pamiętać dobierając odpowiedni kolor. Następnie po kilku dniach pojawią się strupki , które będą dawały efekt utlenionych jeszcze ciemniejszych brwi, pod żadnym pozorem nie można ich drapać, kiedy odpadną w sposób mechaniczny zostawią nam dziurę bez pigmentu. Kiedy i one odpadną brwi mogą wydawać się nieco jaśniejsze (pokryte będą warstwą odbudowującego się naskórka ).

Po upływie około miesiąca umawiamy się na korektę i wtedy jest czas na to by stwierdzić czy zmieniamy coś w kształcie , przyciemniamy kolor itp., pamiętajmy ,że efekt końcowy jest dopiero po drugiej wizycie.